Basisschool Vrijeschool Kleverpark is een vrijeschool in Haarlem-Noord

Basisschool Vrijeschool Kleverpark is een vrijeschool in Haarlem-Noord

Steken tellen is
ook rekenen.

Gepubliceerd op: 13-05-2025Nieuw

Nieuwsbrief mei 2024-2025

Agenda


Woensdag 28 meiStudiedag (kinderen vrij)
Donderdag 29 mei t/m
30 mei
Hemelvaart (Kinderen vrij)
Vrijdag 6 juniPinksteren in de klas
Maandag 9 juni2e pinksterdag (kinderen vrij)
Maandag 23 juniStudiedag (kinderen vrij)
Dinsdag 24 juni t/m
Donderdag 26 juni
Oudergesprekken
Vrijdag 27 juniZomerfeest avond (16:30 bij Beeckestijn)
Donderdag 10 juliLaatste schooldag kleuters
Vrijdag 11 juliLaatste schooldag (kinderen 11:00u uit)

In deze nieuwsbrief

  • Van de directie
  • Voetbaltoernooi klas 6
  • Zelf absenties regelen in Parro

  • Pinksteren in de klas (vrijdag 6 juni)

  • Koffie moment met ouders en directie

  • Tijdelijke huisvesting gezocht (voor tijdens de verbouwing)

  • Beleid mobiele telefoons en smartwatches
  • Oproepjes en aankondigingen
  • Vakanties en studiedagen
  • Snelkoppelingen

Beste ouders,


Op onze studiedag van 17 april zijn we als team verder gegaan met het uitwerken van onze herijkte kernwaarden. Daarbij hebben we dankbaar gebruikgemaakt van de waardevolle input van jullie als ouders, én van eerdere studiedagen met het team. Leerkrachten hebben prioriteiten aangebracht, wat heeft geleid tot een mooie opbrengst. Deze nemen we mee bij het maken van keuzes voor de komende jaren. Bij de start van het nieuwe schooljaar neem ik jullie daar graag verder in mee.

Wat fijn om te merken hoe deze studiemomenten steeds meer worden gedragen door het hele team. In het boek Het bouwwerk van de Waldorf-pedagogie in de visie van Rudolf Steiner beschrijft Valentin Wember de ‘Big 12’ – de twaalf essentiële bouwstenen van het vrijeschoolonderwijs. Deze elementen helpen ons bij het werken aan de kwaliteit van onze (vrije)school. Twee van deze pijlers kwamen terug in het proces de afgelopen periode:

  • Ouderbetrokkenheid: de actieve participatie van ouders. Met de ouderavond over wensen en verwachtingen hebben jullie je input geleverd die wij meegenomen hebben.

  • Zelfbestuur door leraren: het gezamenlijk dragen van verantwoordelijkheid door het lerarenteam, zonder hiërarchisch management. Het team gaat steeds meer in de wind staan en heeft in dit proces zelf de basis gelegd om gezamenlijk op verder te bouwen.

We begonnen de dag met een geleide meditatie van Bettine, die ons hielp om met de juiste mindset aan de dag te beginnen. Wat volgde waren verschillende onderdelen rondom onze kernwaarden, waarbij ieder teamlid een actieve rol had. Tussendoor bracht Leon een vrolijke noot met een sessie lachyoga – een heerlijke ervaring die bij velen flink wat gelach teweegbracht. Wat is lachen toch gezondmakend!In de middag werkten we samen met een externe partij rond het thema professionele cultuur. Er ontstond ruimte voor openheid en kwetsbaarheid, wat ons dichter bij elkaar bracht. Met behulp van een beeldende metafoor – een zeilschip op weg naar zonnige bestemmingen – kregen we scherp hoe we er als team voorstaan.Het schip heeft zwaar weer doorstaan en hoewel er op plekken wat onderhoud nodig was, is dat inmiddels deels verricht. De bemanning kijkt met vertrouwen vooruit, het schip ligt steeds meer op koers en onderweg is er steeds vaker ruimte voor ontspanning en plezier. Een reis waarin niet het einddoel, maar de weg ernaartoe het belangrijkst is.


Met zonnige groet,

Maartje – directeur

Personeelszaken

  • Leon heeft aangegeven dat hij na een mooie tijd bij ons in het primair onderwijs na de zomer weer terugkeert naar het voortgezet onderwijs. We zijn blij dat hij het schooljaar in klas 2 fijn afrondt de komende weken.

  • Naomi neemt aan het eind van deze maand afscheid. Zij vervolgt haar pad bij Vrije School Waldorf aan de Werf in Amsterdam. We wensen haar veel succes op haar nieuwe plek!

  • Kleuterassistent Sanna is weer helemaal hersteld. Wat fijn dat je terug bent, Sanna – welkom!

  • De vacature voor klas 1 (3,5 tot 4 dagen) staat nog open. Ken je iemand die zou kunnen passen in ons team? Deel de vacature gerust (zie ook Parro-bericht van 8 mei).

Voetbaltoernooi klas 6


Het voetbaltoernooi was dit jaar opnieuw een groot succes! Het was een heerlijke (sportieve) dag. Helaas zonder beker, maar voldaan en met een glimlach vertrok iedereen richting huis. Dank alle ouders voor jullie inzet die dag!


Pinksteren in de klas (vrijdag 6 juni)

Dit jaar kiezen we ervoor om de lenteactiviteit van Pinksteren voor ouders mee te nemen in het zomerfeest. Voor de komende jaren gaan we kijken hoe we de jaarfeesten vanuit onze visie terug kunnen laten komen.

Zelf absenties regelen in Parro


Wat fijn dat nu al (bijna) alle ouders gebruik maken van Parro! Ook absentiemeldingen kunnen nu makkelijk via Parro gedaan worden via "Absentie melden" in het Parro menu.


Voor vragen over Parro of problemen met je account, kun je contact opnemen met Bettine via info@vskleverpark.nl.

Koffie moment met ouders en directie


Vanochtend was er (eindelijk) weer een koffie moment voor ouders. We hebben met een aantal ouders een kopje koffie gedronken. Leuk dat jullie er waren!


De koffie momenten zijn bedoeld voor alle ouders die graag even informeel een praatje maken met de schoolleiding. Je hoeft geen specifieke vraag te hebben (dat mag wel!) en er is ook van te voren geen onderwerp voorbereid. We vinden het heel gezellig om jullie te zien en op deze manier te horen wat er bij jullie speelt.

Vandaag kwam onder andere de voortgang van de aankomende verbouwing ter sprake. Maartje kon delen dat de planning vooralsnog voorspoedig verloopt, maar dat we nog wel steeds op zoek zijn naar een tijdelijke locatie voor ná komend schooljaar (zie hiervoor het kopje "Tijdelijke locatie gezocht" verderop in deze nieuwsbrief). Verder bespraken wij het bericht over de formatie voor komend schooljaar. Er komt mogelijk weer iemand solliciteren, maar we zijn voor nu nog steeds op zoek naar die enthousiaste, ervaren, en (veer)krachtige leerkracht voor klas 1. Zegt het voort!


Graag zien we jullie vóór de zomer nog een aantal keer bij de koffie!


Het eerstvolgende koffie moment (voor alle ouders) staat gepland voor vrijdag 6 juni van 8:30-9:30. Het koffie moment komt maandelijks terug (om en om op woensdag of vrijdag).

Het eerste koffie moment speciaal voor de klassenouders staat gepland op vrijdag 20 juni van 8:30-9:30 (na de zomervakantie elke twee maanden om en om op woensdag en vrijdag).


De data voor de koffie momenten vind je op onze website. Tot dan!


Tijdelijke huisvesting gezocht (voor tijdens de verbouwing)

Zoals jullie inmiddels weten, zijn wij met de school bezig om het gebouw te vernieuwbouwen. Inmiddels zijn we al begonnen met het voorlopig ontwerp met de architect (RAU Architects). We krijgen de mooiste school van de buurt!


Volgens planning hebben we in schooljaar 2026-2027 tijdelijke huisvesting nodig. Eventueel met kleuters op een andere locatie als in één pand niet lukt. De Gemeente is verantwoordelijk maar heeft nog geen opties. Er is aan ons gevraagd om mee te denken en eventueel ook met opties te komen.

Tot nu toe hebben we de vraag om mee te denken uitgezet bij een aantal ouders, waarvan we weten dat zij zich met vastgoed bezig houden, maar wie weet zijn er meer ouders met ideeën? Alle input is van harte welkom!


Op de ouderavond heeft iemand een locatie bij de Kweektuin gesuggereerd. Er stond echter geen naam bij, of om welk pand dit zou gaan. Als iemand weet waar dit over zou kunnen gaan, horen wij het ook heel graag!


Berichten en suggesties over mogelijke locaties kun je sturen naar Bettine via info@vskleverpark.nl. Veel dank alvast!

Beleid mobiele telefoons en smartwatches


We merken dat ons beleid op het gebied van mobiele telefoons en smartwatches nog niet voor iedereen duidelijk is.


Bij de visie van onze school en de daarbij behorende minimale inzet van schermen en digitale middelen, past dat wij het gebruik van smartphones en smartwatches voor kinderen in de basisschoolleeftijd niet stimuleren. Tegelijkertijd beseffen wij dat ouders, zeker bij de bovenbouw kinderen, het prettig vinden om na schooltijd contact op te kunnen nemen met hun kind. Bijvoorbeeld omdat hij/zij na schooltijd zelf naar huis of sport fietst.


Als je kind een mobiele telefoon of smartwatch heeft, geldt daarvoor het volgende:


Mobiele telefoons mogen mee naar school, maar blijven onder schooltijd (van 8:30-14:00) uitgeschakeld in de tas (dus ook tijdens de pauzes).


Het komt voor dat kinderen een smartwatch hebben waar gedurende schooltijd berichtjes op binnenkomen.

Een horloge waar berichtjes op binnen kunnen komen is, net als een mobiele telefoon niet toegestaan onder schooltijd. Als de berichtenfunctie op het horloge kan worden uitgeschakeld, zodat de kinderen deze niet kunnen lezen onder schooltijd, is dat de enige uitzondering. Anders blijven ook deze horloges, net als de mobiele telefoons, opgeborgen in de tas aan de kapstok (ook tijdens de pauzes).


Hierbij ook nadrukkelijk het verzoek om gedurende schooltijd geen berichtjes naar jullie kinderen te sturen. Het zorgt voor onrust in de klas en ook onrust bij het kind zelf.


Als er iets belangrijks is wat jullie kind moet weten tijdens schooltijd, kun je dit via Parro laten weten aan de leerkracht, of melden aan Bettine bij de administratie via info@vskleverpark.nl of 023 - 202 32 35.


Oproepjes en aankondigingen


Linten-paal     Zonder de Lintenpaal geen Zomerfeest natuurlijk! Wie kan de Lintenpaal op de ochtend van het Zomerfeest (27 juni) vervoeren naar Beeckestijn (en in de avond weer terug naar school)? 
Type-cursus bij de TypetuinIn het nieuwe schooljaar 25/26 in september kan de Typetuin bij voldoende interesse een naschoolse cursus op school organiseren. De Typetuin biedt al jaren typevaardigheidstrainingen aan op verschillende locaties in heel Nederland.
Klik hier voor meer informatie. 

Kun je iets betekenen voor een van de oproepjes? Geef het door aan Bettine via info@vskleverpark.nl.

Vakantierooster en studiedagen 2024-2025


Vakanties

HemelvaartDonderdag 29 mei t/m zondag 1 juni
PinksterenZaterdag 7 juni t/m maandag 9 juni 
Zomervakantie Zaterdag 12 juli t/m zondag 24 augustus


Studiedagen

Woensdag 28 meiStudiedag, geen les
Maandag 23 juniStudiedag, geen les

Snelkoppelingen